تبلیغات


سایت کلیک تو دی ال صرفا معرفی نرم افزار و بازی می باشد برای دانلود به منبع در زیر مطلب مراجعه کنید

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای در واتس اپ

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای در واتس اپ

 

 

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای در واتس اپ

 

 

واتس اپ ویژگی های امنیتی جدیدی را برای جلوگیری از هک شدن برای بیش از یک میلیارد کاربر اضافه کرده است. این شرکت تایید دو مرحله ای را به حساب های کاربران اضافه کرده است. این سرویس در مسیر Account > Two-Step Verification > Enable قابل دسترسی است و می توانید روی حساب خود این ویژگی را فعال کنید.

 

تایید دو مرحله ای واتساپ با دیگر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و گوگل متفاوت است. به جای استفاده از یک برنامه که Passcode تولید می کند، واتساپ از شما می خواهد تا کد 6 رقمی دلخواه خود را وارد کنید. برای کمک به حفظ این کد، واتساپ شما را وادار میکند تا هر چندوقت یک بار آن را وارد کنید.

 

در طول فرایند فعال کردن تایید دو مرحله ای، واتساپ از شما می خواهد تا یک ایمیل اختیاری وارد کنید. از این ایمیل برای غیر فعال کردن تایید دو مرحله ای می توان استفاده کرد. در صورت درخواست، یک ایمیل به آدرس ایمیلتان ارسال می شود و هنگامی که روی لینک ارسال شده کلیک کنید، ویژگی تایید دو مرحله ای خاموش خواهد شد. در طول راه اندازی تایید دو مرحله ای این آدرس ایمیل نیاز به تایید شدن ندارد، پس مطمعن باشید که آن را درست وارد می کنید.

 

در ضمن این شرکت متعلق به فیسبوک هشدار داده که اگر ایمیل حاوی لینک برای غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای برایتان آمد، اما شما آن را درخواست نکرده بودید، به هیچ وجه روی آن کلیک نکنید.

 

اگر کد خود را فراموش کرده باشید، واتساپ اجازه تایید مجدد تایید دو مرحله ای را تا 7 روز به شما نمی دهد، فقط برای اینکه شاید کسی می خواهد وارد اکانت شما شود. بعد از 7 روز می توانید بدون کد عبور تایید مجدد وارد شوید، اما پیام های در انتظار جوابتان حذف خواهد شد. اگر شما واتساپ را 30 روز استفاده نکنید، و سپس سعی کنید بدون کد عبور خود وارد شوید، حسابتان حذف خواهد شد و یک حساب جدید برایتان ایجاد خواهد شد.

 

راهنمای برای ایجاد یک رمز عبور

 

زمانی که دنبال یک رمز 6 رقمی برای واتساپ هستید، می خواهید آن را سخت انتخاب کنید تا به راحتی قابل حدس زدن نباشد. مثلا 6 رقم از شماره تلفنتان انتخابی اشتباه است. همانطور که تاریخ تولد خود را با هرکسی از خانواده خود می گویید، اگر از یک برنامه مدیریت رمز عبور استفاده کنید، می شود یک ایده خوب برای ذخیره این رمز عبور.

 

تاثیر بر شما در خانه : سیستم تایید دو مرحله ای واتساپ متفاوت از دیگر خدماتی است گه در آن بر روی دو قطعه استاتیک اطلاعات سوار است. اولین شمار تلفن خود و کد عبور ایجاد شده که ساخته اید. اساسا به این معناست که فقط با اضافه کردن یک رمز عبور برای حساب کاربری خود، به این معنا نیست که دیگر نمی توان کلمه عبورتان را حدس زد.

 

هنوز هم مشخص نیست که چرا واتساپ تصمیم گرفته به جای کد های یکبار مصرف از کدهای همیشگی استفاده کند. کدهای یکبار مصرف بر روی یک راز مشترک ذخیره می شوند و بر روی تلفن همراه و سرورهای خدمات مربوطه نگه داری می شوند.

 

ممکن است این شرکت  نمیخواسته برای مقابله با سربار سرور از قبیل زمان توسعه و تلاش برای این توع از تایید دو مرحله ای بکند. که فقط این یک حدس و گمان است، با این حال نظرشان قابل احترام است.

 

 

 سایر مقالات مربوط به واتس اپ( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید )

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار