تبلیغات


سایت کلیک تو دی ال صرفا معرفی نرم افزار و بازی می باشد برای دانلود به منبع در زیر مطلب مراجعه کنید

دلیل اول شخص بودن Cyberpunk 2077 از زبان توسعه دهندگان

دلیل اول شخص بودن Cyberpunk 2077 از زبان توسعه دهندگان

پس از انتظاری طولانی، استودیو سی‌‌دی پراجکت رد (CD Project Red)، در طی کنفرانس خبری مایکروسافت در E3 2018، از عنوان Cyberpunk 2077، رونمایی کرد. اما غافلگیری اصلی چیز دیگری بود؛ این بازی یک نقش آفرینی اول شخص است. اما ظاهراً همه‌ی طرفداران از این موضوع هیجان زده نیستند. عنوان Witcher 3، که ساخته قبلی این استودیو محسوب می‌شود، یک اکشن نقش آفرینی سوم شخص بود. حال تغییر دوربین بازی در Cyberpunk 2077 به اول شخص بدین معنی است که شاهد بخش‌هایی از عناوین تیراندازی در این بازی خواهیم بود و این موضوع باعث ایجاد نگرانی‌هایی در میان طرفداران شده است.

چرا سی‌دی پراجکت دوربین اول شخص را برای Cyberpunk 2077 برگزیده است؟

آقای پاتریک میلس (Patrick Mills)، طراح ماموریت‌ها، در طی مصاحبه‌ای که با وب‌سایت Eurogamer انجام داد، به این سوال پاسخ داد. دلیل اول این بوده که توسعه دهندگان قصد داشتند تا بازی‌باز حس کند که در حال کنترل بدن شخصیت موردنظر خود است.

همان‌طور که می‌دانید، در عنوان Cyberpunk 2077، شما در نقش شخصیتی با نام V بازی را تجربه می‌کنید؛ وی یک مزدور بوده که در شهر Night City به دنبال کسب شهرت و ثروت است. اما شما می‌توانید نسخه مورد نظر – مرد یا زن – خود را طراحی کرده و حتی ظاهر و داستان گذشته آن‌‌ را شخصی سازی کنید. شخصیت V شما قادر است تا یک Netrunner، Techie یا Solo و یا حتی ترکیبی از تمام ‌موارد مذکور باشد.

در Witcher 3، شما در حال بازی در نقش گرالت هستید؛ شما گرالت را مشاهده می‌کنید؛ شما گرالت را کنترل می‌کنید. وی یک شخصیت است که در حال حاضر وجود دارد.

در این بازی ما می‌خواستیم تا شما را در نقش و کنترل شخصیت ساخته شده توسط خودتان قرار دهیم؛ تا حس کنید که این همان شخصیت شماست. دوربین اول شخص یکی از راه حل‌ها بود.

دلیل دیگر این بود که استفاده از دوربین اول شخص باعث درگیر و غوطه ور کردن بازی‌بازان در دنیای بازی می‌شود.

از این طریق ما می‌توانیم محیط را طوری نمایش دهیم که با دوربین سوم شخص ممکن نیست. به نظر من زمانی که در حال راه رفتن در شهر هستید و تصمیم می‌گیرید که به بالا نگاه کنید، خیلی جذاب است؛ این کار با دوربین سوم شخص جالب به نظر نمی‌رسد. برای تجربه واقعی مقیاس و مشاهده ساختما‌های بلند بازی، حتماً به دید اول شخص نیاز دارید.

اگر این توضیحات نیز شما را قانع نمی‌کند، باید بگوئیم که طبق گفته سایت‌های مختلف که دمو ۵۰ دقیقه‌ای این بازی را مشاهده کرده‌اند، Cyberpunk 2077 خیلی بیشتر از یک عنوان تیر اندازی بوده و دارای مبارزات متنوع است.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخی نامشخص برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

آیا هنوز هم از دوربین اول شخص بازی ناراضی هستید؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار