تبلیغات


سایت کلیک تو دی ال صرفا معرفی نرم افزار و بازی می باشد برای دانلود به منبع در زیر مطلب مراجعه کنید

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

مانند مرورگر های مدرن دیگر، فایر فاکس شامل یک سری ویژگی است که اطلاعات شما را از طریق اینترنت ارسال می کند. فایر فاکس به صروت پیش فرض با موزیلا، یاهو و سرویس های گوگل در ارتباط می باشد. ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که همه این ویژگی ها را غیر فعال کنید زیرا آنها کارهای مفیدی را انجام می دهند. در این مقاله سرزمین دانلود می خواهیم به شما توضیح دهیم که چه گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه داشته باشید.

 

اگر شما می خواهید در محیطی مخفی به جستجو بپردازید می توانید با رفتن به قسمت منو و با زدن گزینه New Private Window یک صفحه برای خود باز کنید.

 

 

مخفی کردن سایت های پیشنهادی در صفحه تازه باز شده

 

زمانی که یک پنجره جدید باز می کنید، فایر فاکس به شما صفحه ای که لینک وب سایت ها در آن قرار دارد را نشان می دهد. این وب سایت هایی که برای شما آورده می شود شامل سایت های برتر، سایت هایی که به تازگی به آنها رفتید و سایت هایی که موزیلا پیشنهاد می کند، می باشد.

 

موزیلا در زمان قبل این پیشنهاد ها را به عنوان تبلیغ در صفحه های جدید قرار می داد ولی اکنون برای کشف محتوا از آن استفاده می کند.

 

برای اینکه این پیشنهاد ها را غیر فعال کنید بر روی آیکون چرخ دنده در گوشه صفحه پنجره ای که تازه باز کردید بزنید و گزینه Include suggested sites را از حالت انتخاب شده خارج کنید. البته اگر می خواهید که برای شما یک صفحه خالی بیاید می توانید در این منو گزینه Show blank page را انتخاب کنید...

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

انتخاب کردن تنظیمات جستجو

 

تنظیمات دیگر در صفحه تنظیمات فایر فاکس در دسترس می باشد. زمانی که در قسمت جستجو فایر فاکس تایپ می کنید، برای شما پیشنهاد هایی برای جستجو آورده می شود و می توانید آنها را مشاهده کنید.

 

اگر شما نمی خواهید که این اتفاق در هنگام جستجو بیفتد، می توانید در قسمت تنظیمات وارد Search شوید و گزینه Provide search suggestions را از حالت انتخاب شده خارج کنید. پس از اینکه این کار را انجام دادید، دیگر برای شما در هنگام جستجو کردن پیشنهاد ها آورده نمی شود.

 

به صورت پیش فرض، در فایر فاکس زمانی که به جستجو می پردازید پیشنهادی برای شما اورده نمی شود. زمانی این اتفاق می افتد که شما گزینه Show search suggestions in location bar results را فعال کرده باشید.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

تنظیمات امنیتی

 

در قسمت امنیت گزینه هایی وجود دارد. این گزینه ها به شرح زیر می باشد:

 

 

Use Tracking Protection in Private Windows

 

فایر فاکس به صورت اتوماتیک یک محافظی قرار می دهد ولی فقط در زمان جستجو کردن فعال می شود. شما می توانید برای حفاظت بیشتر گزینه Change Blocklist را انتخاب کنید. اگر این ویژگی غیر فعال باشد، فایر فاکس ردیاب های سایت ها را در در حالت جستجو پنهانی بلاک نمی کند.

 

 

Manage your Do Not Track settings

 

در جستجوی پنهانی فایر فاکس ردیابی را غیر فعال می کند و می توانید در محیطی کاملا مخفی به جستجو بپردازید. شما می توانید با انتخاب کردن گزینه Manage your Do Not Track settings ردیاب ها را برای جستجو غیر فعال کنید. ولی بعضی از سایت از این کار چشم پوشی می کنند.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

History

 

به صورت پیش فرض فایر فاکس  همیشه تاریخچه جستجو شما را یادآوری می کند. اگر شما دوست دارید می توانید کاری کنید که این کار اتفاق نیفتد. برای این کار گزینه never remember history باید انتخاب شود و فایر فاکس پس از این کار برای شما فضایی فراهم می آورد که می توانید در آن بدون اینکه کسی بتواند تاریخچه را مشاهده کند، به جستجو بپردازید. همچنین می توانید گزینه Use custom settings for history را انتخاب کنید. اگر این کار را انجام دادید، می توانید عملکرد فایر فاکس در این قسمت را خودتان تنظیم کنید. برای مثال قادر هستید که به فایر فاکس بگویید third-party cookies را قبول نکند یا پاک کردن تاریخچه به صورت خودکار.

 

البته این کار ممکن است برای شما مشکلاتی نیز به وجود بیاورد. مثلا شما وارد سایتی می شوید و اگر این ویژگی را فعال کرده باشید، پس از آن که صفحه را می بندید دیگر نمی توانید دوباره آن را در تاریخچه مشاهده کنید.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

Location Bar

 

فایر فاکس به صورت اتوماتیک زمانی که در حال جستجو می باشید برای شما پیشنهاد هایی برای مرور کردن می آورد و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شاید شما می خواهید که این پیشنهاد ها که در واقع همان سایت هایی می باشد که شما قبل از این جستجو کرده بودید را ، مشاهده نکند. شما می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید تا کس دیگری تنواند آنها را مشاهده کند. فایر فاکس این پیشنهاد ها و تاریخچه های جستجو را برای سرور های دیگر نمی فرستد و فقط بر روی کامپیوتر شخصی شما نمایان می شود. این تنظیمات به شما کمک می کند زمانی که در حال جستجو می باشد، برای شما پیشنهادی آورده نشود.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

کنترل امنیت و حفاظت

 

این پنجره امنیتی فایر فاکس برای حالت جستجوی خصوصی استفاده می شود.

 

 

جلوگیری از محتوا های خطرناک:

 

فایر فاکس به صورت اتوماتیک یک لیست از صفحه های خطرناک را در هر 30 دقیقه دانلود می کند یا زمانی  که این ویژگی فعال باشد. زمانی که شما به یک صفحه مراجعه می کنید، آدرس آن را با توجه به لیست سایت های خطرناکی که در اختیار دارد چک می کند. اگر آدرس سایتی که شما جستجو کردید در این لیست وجود داشته باشد، فایر فاکس قبل از اینکه آن را بلاک کند برای سرویس جستجوی خصوصی گوگل آن را می فرستد.

 

 

بلاک کردن دانلود های خطرناک:

 

زمانی که فایل یک برنامه ار  دانلود می کنید، اگر این فایل را از سایت های مخرب دانلود کرده  باشید آن فایل را به سرعت بلاک می کند. اگر این گونه نباشد، فایر فاکس اطلاعات این فایل را برای جستجوگر خصوصی گوگل ارسال می کند و شما می توانید کار خود را ادامه دهید. در ویندوز فایر فاکس این اطلاعات را برای گوگل ار سال می کند. اگر این فایلی که شما در حال دانلود آن می باشید از سایت مایکروسافت یا گوگل باشد، این کار انجام نمی شود.

 

 

هشدار دادن در مورد نرم افزار های غیر رایج و ناخواسته:

 

این تنظیم موجب این می شود که فایر فاکس به شما قبل از دانلود کردن نرم افزار هایی که شامل نرم افزار های نا خواسته یا PUPs است هشدار می دهد. این کار همانند بلاک کردن دانلود های خطر ناک توسط این مرورگر می باشد.

 

به شما پیشنهاد می شود همه این تنظیمات را فعال کنید. این کار ها باعث می شود تا از خطر های احتمالی در هنگام جستجو کردن در امان بمانید.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

انتخاب کردن داده های مرورگر همگام سازی شده در فایر فاکس

 

 فایر فاکس به صورت اتوماتیک پنجره های باز شما، بوک مارک ها، همه تاریخچه، add-on، پسورد ها و عملکرد ها را در صورتی که با اکانت فایر فاکس خود وارد شوید در تمامی دستگاه ها همگام سازی می کند. اطلاعات شما رابه صوررت آنلاین بر روی سرور های موزیلا ذخیره می کند بنابراین شما می توانید به وسیله آن در تمامی دستگاه ها به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید اطلاعات مرورگر خود را با استفاده از وارد شدن با اکانت خود به فایر فاکس، بازیابی کنید.

 

برای کنترل کردن دقیق این همگام سازی، به قسمت Sync بروید که در پنجره تنظیمات فایر فاکس قرار دارد بروید. همچنین شما می توانید این همگام سازی را قطع کنید تا دیگر در هیچ کدام از دستگاه ها این اطلاعات مشاهده نشود. اگر شما اکانتی نداشته باشید این کار را نمی توانید انجام دهید.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

به وجود آوردن داده های انتخابی

 

تنظیمات بیشتر را می توانید در قسمت Advanced مشاهده کنید.در زیر پنجره Data Choices، شما می توانید یکی از این گزینه هایی که در زیر برای شما توضیح داده می شود را انتخاب کنید.

 

 

فعال سازی گزینه Firefox Health Report

 

فایر فاکس سالم بودن مرور های شما می تواند به شما نشان دهد که شامل : چه زمانی طول می کشد که فایر فاکس شروع به کار کند و تعداد خرابی های آن، می شود. فایر فاکس این اطلاعات را با موزیلا به اشتراک می گذارد و موزیلا نیز عملکرد فایر فاکس را در دنیای واقعی مورد بررسی قرار می دهد. شما می توانید این اطلاعات را به صورت شخصی مشاهده کنید. برای این کار به قسمت منو بروید و بر روی Help بزنید و وارد بخش Firefox Health Report شوید. اگر این قسمت را غیر فعال کنید، فایر فاکس این اطلاعات را به صروت شخصی برای شما نشان نمی دهد و این اطلاعات را با موزیلا به اشتراک می گذارد.

 

 

(Share additional data (i.e., Telemetry

 

این تنظیم به صورت پیش فرض خاموش می باشد ولی شما می توانید آن را فعال کنید. اگر این کار را انجام دهید، فایر فاکس اطلاعات اضافی را با موزیلا به اشتراک می گذارد که این اطلاعات شامل عملکرد های فایر فاکس، ویژگی هایی که شما از آن استفاده می کنید، نحوه شخصی سازی مرورگر خود و سخت افزاری که در کامپیوتر خود استفاده می کنید. موزیلا می تواند از این اطلاعات استفاده کند تا به مردم نشان دهد که چگونه از فایر فاکس استفاده کنند و آن را ارتقا دهند.

 

 

Allow Firefox to send backlogged crash reports on your behalf

 

این گزینه نیز در حالت پیش فرض خاموش می باشد و می توانید آن را فعال کنید. اگر این کار را می خواهید انجام دهید، فایر فاکس به صورت اتوماتیک گزارش خرابی را موزیلا می فرستد. این گزارش ها پس از خرابی های فایر فاکس به وجود می آیند و شامل اطلاعات موزیلا است که می توانید برای تشخیص مشکل از آن استفاده کنید، و یادگیری رو به رو شدن با این مشکلات و حل کردن آنها می باشد.

 

روش بهینه سازی موزیلا برای رسیدن به امنیت بیشتر

 

 

در قسمت بعدی به شما گفته می شود که آیا می خواهید به صورت اتوماتیک آپدیت ها دانلود و نصب شوند یا خیر. ما به شما پیشنهاد می کنیم که این گزینه به همان صورت باشد و به فایر فاکس اجازه داده شود تا به صورت خودکار این کار را انجام دهد. اگر این کار را انجام ندهید، شما بروز رسانی های مهم دریافت نخواهید کرد و سایت های ویروسی از طریق مرورگر میتوانند به کامپیوتر شما آسیب وارد کنند.

 

امیدوارم با استفاده از این مقاله بتوانید به درستی کار هایی که برای شما گفته شد را انجام دهید.

 

 

 

 سایر مقالات مربوط به فایر فاکس( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید )

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار